LD (Linked Data) - Новий тренд в пошуковій оптимізації сайтів. Починається епоха семантичного інтернету, в якому знайдеться все і нічого не загубиться, за кожною сутністю буде свій хвіст з подій, коментарів, пропозицій або дій.

LD (Linked Data) - Новий тренд в пошуковій оптимізації сайтів. Починається епоха семантичного інтернету, в якому знайдеться все і нічого не загубиться, за кожною сутністю буде свій хвіст з подій, коментарів, пропозицій або дій.

Великі дані (Big Data) - Пов'язані дані (Linked Data)

SEO оптимізація це ціла індустрія, яка спрямована на поліпшення пошукової видачі, самі пошукові роботи позбавлені інтелекту і правильно визначити що запитує користувач й надати йому вірний результат досить складно. Адже мова людини, мовні звороти, неможливо зрозуміти користуючись машинної логікою так/ні, людина користується алегоріями, складними конструкціями, де значення слів залежать від контексту, наголосів і розділових знаків. Всі ми пам'ятаємо відому фразу "Судити не можна помилувати". Як роботу розібратися, що шукає людина, ПЕРО птаха, чи ПЕРО для писання, адже значення слів можуть позначати події, організації, товари, фільми, зображення, матеріальні та нематеріальні сутності.

Schema.org - майбутнє і сьогодення пошукових технологій

У пошуках полегшення алгоритмів і підвищення якості пошукової видачі, не так давно, була запущена нова технологія для семантичної розмітки контенту, так званий словник мікроформатів Schema.org. За допомогою цього словника, можна додатково розмітити свій контент, для того щоб допомогти пошуковим роботам - павукам, краще зрозуміти і проаналізувати те, що Ви намагаєтеся донести через свою веб сторінку. Працює це все дуже просто, є єдиний набір схем, за допомогою яких можна описати будь-яку сутність, наприклад:

Приклад формату JSON LD: бібліографічний опис книги

Ось так ми можемо створювати контент, який буде дуже смачним для пошукових роботів, бо вони тепер будуть користуватися словником і розуміти що хоче знайти людина.

Окрім того, дані розмічені таким чином пов'язуються в єдину семантичну структуру, де кожна сутність може бути властивістю іншої сутності, посилатися одна на одну, внаслідок чого організується єдиний інформаційний простір, при якому велика купа іформації перетворюється у взаємопов'язану, розкладену по поличках структуровану інформацію, описану за допомогою словника Schema.org.

JSON-LD: мухи окремо котлети окремо

Розмітка Schema.org у сирому вигляді, досить сильно завантажує HTML структуру документів, а якщо додати класи, ідентифікатори, атрибути і т.д., структура документа стає практично нечитабельною. Для полегшення відображення веб сторінок, як альтернатива класичної розмітки в тегах HTML, з'явився і рекомендується до застосування формат JSON LD, (на малюнку вище показана його структура). Таким чином, ми можемо залишити чистеньким HTML код документа, а всю семантику згодувати пошуковим павукам у форматі JSON-LD - для них це десерт.

Пов'язані дані (Linked Data) і державні установи

СЕО оптимізатори, які затребувані для просування товарів і послуг в інтернеті або розкручування сайтів, найближчим часом, будуть потрібні для організацій, що генерують велику кількість даних. Для прикладу можна взяти державний апарат будь-якої країни. Ці структури створюють гігантські обсяги даних, всілякі реєстри, каталоги, довідники та бюлетені, в більшості позбавлені семантичного ядра і ніяк не пов'язані один з одним. Виробники і розробники баз даних, створюють велику кількість інформаційних структур на всі випадки життя, при цьому не користуючись ніякими стандартами. Ці гори інформації перетворюються в інформаційну звалище. Зв'язки інформації з різних відомств просто не існує, одні і ті ж дані дублюються в різних базах, створюючи гори дубльованої інформації.

Єдина структура даних і підтримка Schema.org для розмітки даних в великих компаніях і державних структурах, дозволять оптимізувати інформаційні потоки, об'єднати в одне ядро ​​і перетворити інформацію з чисто статистичної в правильно структуровану, і цей механізм прискорить всі процеси і події , оптимізує управління і планування. Іншими словами зі сміття, яке зараз поховане на серверах, можна отримати енергію, яка буде проявлятися у взаємодії всіх з усіма, актуалізації подій сьогодні на сьогодні і швидкому якісному пошуку інформації. Без цих підходів, відкрите суспільство неможливо, це буде просто бутафорія, з терабайтами даних, в яких ніхто не може розібратися.

JSON-LD - перспективи

JSON-LD, технологія побудована на самому компактному форматі JSON (JavaScript Object Notation), це технологія WEB2.0, яка на даний момент все більше впроваджується в різних областях неосяжного інтернету для передачі даних в структурованому вигляді, приставка LD, просто додає цьому прекрасному формату трохи семантики, перетворюючи звичайну інформацію, в інформацію зрозумілу машинам, і відповідно, спрощеної обробки.

Додано: 2017-06-10